Pomalu to leze ven už i z oficiálních globalistických plátků a serverů, že mezi USA a Ruskem se opravdu peče nová Jalta 2.0 o rozdělení sfér vlivu 3 světových mocností, tedy USA, Ruska a Číny. A setkání Trumpova vyjednavače Stevea Witkoffa v Petrohradě s Vladimirem Putinem se znovu stalo další platformou pro vyslání dalšího vzkazu a symbolu, že Římská říše je stále tady, stále funguje a USA jako hlavní mocnost Edomu vyslala do Petrohradu svého emisara, který věděl, co se sluší a patří, a tak pozdravil Vladimira Putina jako Cézara, resp. jako Gog Magoga a krále Severu. Americká liberální média [1] jsou od pátku ve varu.
Trumpův vyjednavač Steve Witkoff se totiž v pátek setkal v Petrohradě s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a kamery zachytily, co se dělo ve velkém sále Kateřiny Veliké v Zimním paláci. Steve Witkoff čekal na Putinův příchod, narovnal si kravatu, a když viděl Putina přicházet, pravou ruku si přiložil na srdce. V tu ránu se v západních médiích rozjel řev, protože to vypadalo prý jako “srdečný” pozdrav Putinovi.
Novináři mainstreamu nebyli s odhadem příliš daleko. Witkoff totiž předvedl římský senátorský pozdrav Cézarovi. V Římě se totiž používaly dva pozdravy Cézarovi. Jeden používaly legie, a to byla natažená pravice k Cézarovi. Znamenala věrnost. Ovšem tento pozdrav vyjadřoval poslušnost a podřízenost, což bylo nepřijatelné pro tehdejší římské senátory.
Witkoff pozdravil Putina římským senátorským pozdravem
Takže ti používali tzv. senátorský pozdrav, kdy si na pozdrav přiložili pravou ruku na srdce jako symbol věrnosti Cézarovi od srdce, ale ve skutečnosti šlo tento pozdrav zamaskovat a tvrdit, že senátor Cézara nezdravil, ale pouze se přidržoval pléd, tedy senátorský plášť přehozený přes levé rameno. Cézarovi odbojní senátoři tak mohli tvrdit, že si jen přidržovali plášť. Nejlépe to vystihuje socha římského senátora od Egidio Morettiho.
Pozdrav se používal k pozdravení vysokých funkcionářů římského Senáru mezi sebou a rovněž k Cézarovi, jako pozdrav rovný k rovnému. Ale šlo to i obráceně, kdy senátoři věrní Cézarovi si nejprve přiložili ruku na srdce, a poté ruku prudce vystřelili vzhůru na pozdrav Ave Caesar, jaký používali vojáci legií.

Přesně tutéž kombinaci předvedl Elon Musk v Madison Square Garden.
Rovněž ale platilo, že senátní pozdrav se používal jen ke zdravení vysokých zástupců Říma, tedy senátorů, legátů a samotného Cézara, nikoliv ovšem cizinců. Římané cizince nikdy nezdravili, a to dokonce ani z řad vyslanců jiných zemí. Senátní pozdrav vyslaný k Putinovi od Witkoffa je tak potvrzením informací hebrejských rabínů, že Rusko i USA představují nástupnické země Římské říše.
Není to tak dávno, kdy po zvolení Donalda Trump vyslal právě Elon Musk na shromáždění v Madison Square Garden pozdrav Ave Caesar s nataženou pravicí vystřelenou od srdce, tedy v kombinaci senátního a legijního pozdravu. A nyní pár měsíců poté zdraví Trumpův vyjednavač Steve Witkoff přímo v Petrohradě Putina římským senátorským pozdravem na znamení úcty.
Elon Musk a jeho římský pozdrave Ave Caesar
Tohle zkrátka jsou symboly a tzv. flashes, které jsou úmyslně vysílány jako signály lidem, kteří jim rozumí, aby chápali, jak jsou rozloženy pozice. Witkoff věděl, že ho důsledně natáčí všechny světové kamery, věděl, že ho všichni uvidí, a proto vyslal tento pozdrav, aby to viděli všichni, zejména ale ti, kteří v rámci globalizace čekají na zprávy.
A tyto zprávy se nepodávají skrze tisková prohlášení, ale skrze vyslané symboly. A vyjádření úcty k Putinovi vysláním senátorského pozdravu před desítkami kamer z celého světa je jasným vzkazem a zprávou, že USA respektují Vladimira Putina jako Gog Magoga, tedy jako Cézara a vládce Severního království.
Mezi Ruskem a USA se prostě jedná o Jaltě 2.0 a Witkoff přijel do Petrohradu na další kolo jednání s Putinem. Podle amerického globalistického listu Newsweek [2] se prý již mezi USA, Ruskem a Čínou dohaduje nová mapa světa a sfér vlivu těchto 3 mocností. Kontakt amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, aby se pokusil ukončit válku s Ukrajinou, přichází prý v době, kdy se lídři přetahují o sféry vlivu, zatímco Čína se snaží uplatnit svůj vliv. Mapa Newsweeku nastiňuje, jak by tato globální šachová partie mohla dopadnout.
USA, Rusko a Čína si rozdělují planetu do sfér vlivu
Trumpův hovor s Putinem v březnu a Američany vedená kyvadlová diplomacie v Saúdské Arábii ukázaly odhodlání amerického prezidenta, i když válka zuří dál navzdory rozhovorům, které přinesly návrh 30denního příměří a dohodu o zastavení úderů v Černém moři. Podle Vessely Černěvové, zástupkyně ředitele Evropské rady pro zahraniční vztahy (ECFR), má však proces vedoucí k ukončení války ozvěny Jaltské konference.
Ta proběhla v roce 1945 mezi představiteli USA, Velké Británie a Sovětského svazu, která předcházela rozdělení Evropy za studené války. “Jalta byla o rozhodování velmocí o budoucnosti východní Evropy,” řekla Newsweek. “Tak to nyní vypadá, pokud jde o Ukrajinu.” “Rozhodování o budoucnosti Ukrajiny bez Ukrajiny je také rozhodováním o budoucnosti Evropy bez Evropy,” dodala.

Podle Stefana Wolffa, profesora mezinárodní bezpečnosti na Birminghamské univerzitě v Anglii, vyvolala diskuse o budoucnosti Ukrajiny srovnání s jiným setkáním za druhé světové války. Řekl, že Trumpovo odmítnutí poskytnout Ukrajině bezpečnostní záruky se podobá ústupkům nacistického vůdce Adolfa Hitlera na Mnichovské konferenci v roce 1938.
Wolff se domnívá, že současný americký prezident vnímá svět jako svět, v němž si velmoci vytyčují sféry vlivu, do nichž nezasahují. “Pravděpodobně budeme svědky toho, jak si velmoci rozdělí zeměkouli mezi sebe – Čína a USA – a stále je trochu nejasné, co se stane s Ruskem, zda bude samostatným hráčem, nebo bude ještě více závislé na Číně.“
Velká část Evropy může být vyvržena ze západních (londýnských) struktur
Mnichov byl také dějištěm výtky amerického viceprezidenta JD Vance vůči demokraciím EU kvůli obvinění z umlčování svobody slova a neschopnosti zastavit masovou migraci, stejně jako jeho požadavků na větší otevřenost vůči pravicovým populistům, které pochválil Putinův spojenec, bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv. Projev následoval po prohlášení amerického ministra obrany Peta Hegsetha, že obnovení území Ukrajiny do hranic před rokem 2014 je nereálné a že evropské země musí pro svou obranu udělat více, stejně jako Spojené státy musí čelit Číně v Pacifiku.
Černěvová uvedla, že postoj Trumpovy administrativy naznačuje, že východní Evropa může být vyvržena ze západních (Londýnem kontrolovaných) struktur, což je prý znepokojující vzhledem k vlivu Ruska na domácí politiku zemí, jako je Česká republika, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko a Polsko. Rusko se podle ní snaží podkopat demokracie ve východní Evropě a “pracuje na tom, aby se společnosti posunuly k jinému až novému konsenzu, což se nyní v Trumpově éře zdá být velmi pohodlné“. Putinův přízrak se prý v posledních měsících vznášel nad protesty a volbami v několika zemích východní Evropy.
Reformát sfér vlivu na bázi Jalty 2.0 změní celou planetu
Prozápadní politici obviňují Moskvu z vměšování do referenda o EU a prezidentského hlasování v Moldavsku, zatímco v sousedním Rumunsku byly volby bezprecedentně v evropské historii poprvé zrušeny proevropskými lídry poté, co krajně pravicový předák Calin Georgescu vedl první kolo na základě tvrzení o ruském vměšování.
Jedná se prý podle všeho o poslední záchvěv staré Evropy, která se v novém rozdělení sfér vlivů trojice mocností prostě rozloží. Rusko přizná USA sféru vlivu nad Grónskem a celou Severní a Střední Amerikou, a to včetně Kuby. Na oplátku bude chtít Rusko do své sféry celou Evropu, včetně Velké Británie a Islandu. Čína dostane do sféry vlivu Indii, Japonsko a celý prostor Jihovýchodní Asie.

Zbývající zóny planety budou představovat tzv. nezúčastněné země, tedy země nezúčastněné na Jaltě 2.0 a na rozdělení sfér vlivu. Německo se po příštích a možná znovu předčasných volbách dostane do sféry Ruska pod vedením AfD. Stejně tak ČR pod vedením Donalda Trumpa, který to prostě sdělí povelem Andreji Babišovi na podzim. Není však vyloučeno, že Londýn se pokusí nové Jaltě 2.0 zabránit, a to vyvoláním naprosto beznadějného tažení proti Rusku na Ukrajině, a to ještě v tomto roce.
Spolu s tím, jak se teď rozpadá tzv. koalice ochotných, je však takový vývoj méně a méně pravděpodobný. Musíme si však uvědomit, že pokud má nastat scénář reformátu podle Jalty 2.0, bude to znamenat vítězství Chabadu nad Domem Sion. A divil bych se, že by sionističtí v Londýně se tak snadno vzdali. V komplementární válce má zaniknout celý Edom, ale nová Jalta 2.0 by ve skutečnost Edom posílila. Gog Magog by totiž bez války ovládl celou Evropu bez boje.
-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: aeronet.news